Επίσκεψη αποστολής δημοσιογράφων και τουριστικών πρακτόρων από τη Ρουμανία

Συμμετοχή του Δήμου Παγγαίου στη διεθνή τουριστική έκθεση “Holiday & Spa EXPO”
February 23, 2016
Λευκή Νύχτα 2016 στην Ελευθερούπολη
May 5, 2016

Επίσκεψη αποστολής δημοσιογράφων και τουριστικών πρακτόρων από τη Ρουμανία

Το Σάββατο στις 18 Απριλίου μια αποστολή 42 ατόμων από Ρουμανία που αποτελείτο από δημοσιογράφους των μεγαλυτέρων καναλιών, τουριστικούς πρακτόρους και bloggers επισκέφτηκαν το δήμο Παγγαίου στα πλαίσια της 5ήμερης επίσκεψης τους μετά από πρόσκληση της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, προκειμένου να γνωρίσουν από κοντά την ομορφιά του τόπου μας. Την αποστολή συνόδευαν οι εκπρόσωποι της περιφέρειας οι κύριοι Αμοιριδης Μιχάλης, Πραβιτας Δημήτρης Ευστρατίου Χαράλαμπος και τους υποδέχτηκαν η πρόεδρος τουρισμού Μπενη Ελένη και η πρόεδρος της ΚΕΔΗΠ Αμπατζια Όλγα. Η αποστολή ξεναγήθηκε στη Ν.Περαμο , στη Ν. Ηρακλειτσα και στην περιοχή των Αμμολόφων. Στη συνέχεια όλοι μαζί γευμάτισαν στη Ν.Ηρακλειτσα δείχνοντας έμπρακτα την ελληνική φιλοξενία στους επισκέπτες. Αργά το απόγευμα η αποστολή αναχώρησε για Δράμα εκφράζοντας το θαυμασμό τους για τον τόπο μας τον οποίον δεν γνώριζαν και τις ευχαριστίες τους για την φιλοξενία.